יפת 142, יפו
טל: 03-5187362
ימי א-שבת
08:00-20:00

אטליז אבו חלווה

שיווק כל מוצרי הבשר

אנו באיטליז 'אבו חלווה' דוגלים במדיניות איכות בשר ללא פשרות.

אנו משתמשים בעגלים ובטליים ארץ ישראלים מובחרים בלבד, כאשר הבשר מגיע מן השחיטה טריlexapro generic online. הבשר מפורק ומיושן במקום במיומנות ובקפדנות. כל נתח מיושן על פי צרכיו המיוחדים, אם ביישון ייבש בתליה בטמפרטורת אפס ואם בשיטות מודרניות יותר כייישון בוואקום, להבאתו לדרגת היישון המושלמת המבטיחה נתחי בשר רכים, משוישים ועסיסיים המוכנים בדיוק במידה להכנה בצליה, עישון או בישול.

במקום ניתן לקבל את כל סוגי הנתחים של בשר מובחר טרי מן הטלה כגון צלעות טלה, אוכף טלה, שוק, כתף, וטיבון טלה. לצד הטלה תמצאו כאן נתחים משובחים של אנטריקוט, סינטה, שייטל, פילה, או אוסובוקו, מבשר עגל מובחר טרי או מיושן. לחובבי חלקי הפנים אנו מציעים מבחר עשיר של חלקי פנים מובחרים מעגל, טלה ועוף, המנוקים בקפידה ומופרדים במקום, והכל תוך שמירה קפדנית על נקיון וטריות ללא תחרות.

 

על הבשרים שלנו בתקשורת

"צלעות הכבש העדינדינות שמוצאים פה יפילו ברשת כל קרניבור, וזה עוד לפני האנטרקוט המצטיין שיושן עם העצם, תערובת הקבבים, ואפילו סתם שיפודי פרגית מתובלים. נקי ומצוחצח באטליז הזה, וגם יעיל להפליא. מה עוד אפשר לבקש?"
-שרית סרדס-טרוטינו, פורסם בידיעות אחרונות.

"אני יודע שלכל אחד יש את הקצב שלו, שמבחינתו הוא הכי טוב בעולם. אישית, אני סומך על חליל. הוא רק בן 30 ויש לו קצבייה שנראית כמו בית-מרקחת (ברמת הניקיון). חליל הוא קצב-בן-קצב שיושב לו במיקום הכי טוב ביפו, ונהנה מאוויר ים בריא."
-רון לוין, פורסם במעריב

"הקצבייה המועדפת עלי היא זו של אבו חלווה ביפו — הוא מחזיק את כל סוגי הבשר, אבל מתמחה בבשר טלה יש לו גם שקדי עגל מדהימים."
-אביבית פריאל-אביחי (טפאו), פורסם ב'על השולחן'.

"אם תגיעו לכאן, מומלץ לקנות טלה כי שמו הולך לפניו, כמו גם האנטרקוט במקום שמיושן בשיטות מסורתיות."

-מתוך וואלה: 10 האטליזים הטובים בארץ (2011, 2010)

 

"חליל אבו חלווה הוא קצב נפלא" -מומלץ מפה 2011

אטליז אבו חלווה אטליז אבו חלווה אטליז אבו חלווה אטליז אבו חלווה אטליז אבו חלווה

שעות פתיחה

ימים א-ש 08:00 - 20:00